7 najlepszych sposobów na zarabianie na nieruchomościach

Niezależnie od tego, czy poważnie myślisz o inwestowaniu, czy po prostu odkrywasz różne sposoby zarabiania pieniędzy, nauczenie się, jak zarabiać na nieruchomościach, jest ważną umiejętnością, która może się przydać w dowolnym momencie życia. 

Nieruchomości to jeden z najczęstszych rodzajów inwestycji, jakich ludzie dokonują w ciągu swojego życia, ponieważ ceny domów zazwyczaj rosną z upływem czasu. 

Biorąc to pod uwagę, istnieje wiele różnych sposobów na wykorzystanie rynku nieruchomości. Ogólnie rzecz biorąc, wiąże się to z wieloma badaniami rynku , zrozumieniem procesu zamykania i wszelkich konsekwencji prawnych oraz oczywiście posiadaniem pieniędzy, które należy odłożyć, aby ubiegać się o swój kawałek nieruchomości. 

REKLAMA

Dlatego szczegółowo omawiamy 7 najlepszych sposobów zarabiania pieniędzy na nieruchomościach. Dzięki temu przewodnikowi dogłębnie zrozumiesz, co jest potrzebne, aby czerpać zyski z rynku nieruchomości. 

Jeśli posiadasz odpowiedni kapitał, by zacząć zarabiać na nieruchomościach, ale nie wiesz jak się za to zabrać, polecamy przeczytanie artykułu Zostań rentierem z SOS Nieruchomości.

1. Odwracanie renowacji

Jeśli choć trochę interesujesz się nieruchomościami, prawdopodobnie widziałeś w telewizji jeden lub dwa programy HGTV, które koncentrują się na przerzucaniu domów. 

Dzięki popularności pokazów renowacji domów kultura naprawy i przerzucania eksplodowała w ogromnym boomie na tradycyjnym rynku remontów. Chociaż z pewnością można tu zarobić dużo pieniędzy, poruszanie się po tych wodach na początku może być trudne. 

Kiedy brakuje ci wiedzy lub doświadczenia, możesz znaleźć się na przegranej pozycji, jeśli nie wybierzesz odpowiedniego domu.

Nasza rada? Celuj w najmniej atrakcyjne domy w najładniejszych dzielnicach. Tam jest prawdziwa wartość. Ważne jest, aby współpracować z dobrze współpracującym agentem nieruchomości, który ma dużą wiedzę na temat obszarów, na które kierujesz reklamy. Czy ten obszar się rozwija? Czy dom jest na wodzie? Czy okolica jest droga? 

Powinieneś także wykonać matematykę wsteczną, aby zrozumieć swoją wartość po naprawie, pamiętając o pozostawieniu miejsca na wszelkie nieoczekiwane niepowodzenia w renowacji. Podczas remontu pamiętaj o dodaniu funkcji, które z pewnością zwiększą wartość Twojego domu , aby zapewnić pewny sposób na zarabianie pieniędzy na nieruchomościach.

2. Wynajem wakacyjny

Dla tych, którzy chcą zainwestować w nieruchomość, ale nadal zachowują elastyczny dostęp do swojego domu, wynajem może stanowić lukratywną ścieżkę do zysków i jeden z najszybszych sposobów zarabiania pieniędzy na nieruchomościach. 

Nie tylko możesz zarobić dodatkowe dochody z wynajmu wakacyjnego , ale możesz potencjalnie zarobić znaczną ilość pieniędzy i zbudować znaczny strumień dochodów pasywnych, jeśli jesteś w miejscu o dużym natężeniu ruchu turystycznego. 

Istnieje wiele platform, na których możesz promować swoją nieruchomość na wynajem krótkoterminowy. Pamiętaj, aby robić dobre zdjęcia i postarać się, aby wrażenia Twoich gości były niezapomniane i komfortowe. Możesz także wynająć firmę zajmującą się wynajmem wakacyjnym, która pomoże Ci zarządzać nieruchomością i prowadzić interesy. 

3. Wynajem długoterminowy

Bardziej tradycyjnie, wynajem długoterminowy jest powszechną formą inwestycji dla właścicieli domów. Wynajem długoterminowy trwa zwykle 6 miesięcy lub dłużej – najczęściej jeden rok – i zazwyczaj wymaga mniejszych nakładów na codzienne utrzymanie. Niskie zapasy, nadmierne zadłużenie z tytułu kredytów studenckich i stale rosnąca kohorta milenialsów tworzą mocne wskaźniki silnego i rozwijającego się rynku wynajmu w naszym kraju.

Twój najemca podpisuje umowę najmu i zobowiązuje się do płacenia co miesiąc przez cały okres obowiązywania umowy. Oznacza to, że otrzymujesz stały dochód przez określony czas, nie martwiąc się zbytnio o dom, chyba że wymaga on poważnych napraw, za które najemca nie odpowiada zgodnie z warunkami umowy. 

4. Odwrócenie kontraktu

Jednym ze sposobów zarabiania pieniędzy na nieruchomościach bez konieczności inwestowania dużego kapitału lub kredytu jest odwracanie umów. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć sprzedawcę w trudnej sytuacji i zmotywowanego kupującego, a następnie połączyć ich. 

Aby to zrobić, musisz być w stanie zidentyfikować albo wolne domy, albo domy, które mają zaległości w spłacie kredytów hipotecznych. To trudna część. Skutecznie próbujesz znaleźć sprzedawców w trudnej sytuacji, ale domy, które są już puste, są przygotowane na taką okazję. 

5. Dzierżawa na zakup

Umowa najmu na własność jest dokładnie taka, jak brzmi – w której wynajmujesz dom na określony czas, z opcją wykupu go przed wygaśnięciem najmu. Umowy najmu na własność składają się z dwóch części: standardowej umowy najmu oraz opcji wykupu. 

Ta pierwsza wiąże się z umową między najemcą a kupującym, którzy zgadzają się wynająć nieruchomość na określony czas – zazwyczaj rok. 

Opcja kupna w umowie najmu na własność oznacza, że ​​kupujący płaci sprzedającemu jednorazową, zwykle bezzwrotną opłatę z góry, zwaną opłatą za opcję, pieniędzmi z opcji lub wynagrodzeniem za opcję. Opłata ta daje możliwość zakupu domu w określonym terminie w przyszłości. 

Jest to świetna opcja dla potencjalnych nabywców domów, którzy mogą nie mieć jeszcze dużej zaliczki lub wysokiej zdolności kredytowej potrzebnej do zakupu. To także jeden z najszybszych sposobów zarabiania pieniędzy na nieruchomościach. 

6. Wynajem nieruchomości komercyjnych

Nieruchomości komercyjne to jeden z najszybszych sposobów zarabiania pieniędzy na nieruchomościach. Oznacza to odwracanie nieruchomości i rozwijanie ich, dodawanie wartości do nieruchomości w celu zwiększenia ich dochodów netto poprzez renowacje i modernizacje. Będziesz także konsultować się w sprawie projektów, których realizacja może wymagać bardziej doświadczonych inwestorów w nieruchomości.

7. Zakup ziemi

Jeśli chcesz zarobić kawałek tortu z nieruchomościami, możesz kupić kawałek ziemi położony w gorącym lub rozwijającym się obszarze. Odtąd możesz zatrzymać ziemię, dopóki nie zyska na wartości, lub możesz zbudować na niej dom i sprzedać go z zyskiem. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments