Co najczęściej psuje się w samochodzie?

Dziś przygotowaliśmy zestawienie rzeczy, które najczęściej psują się w naszych samochodach. Niestety nie jest ich mało, a każda z nich wymaga większej lub mniejszej inwestycji. Sprawdźmy co najczęściej psuje się w naszych samochodach.

1. Hamulce

Niebezpiecznie jest ignorować hałas lub zgrzytanie dochodzące z hamulców lub jeśli wydają się miękkie i gąbczaste i nie zatrzymują cię tak szybko, jak powinny.

Umów się z nimi natychmiast na inspekcję. To po prostu nie jest warte ryzyka.

REKLAMA

2. Uzupełnienia płynów

Chociaż możesz nie myśleć, że brak płynu do spryskiwaczy to wielka sprawa, spróbuj sobie to powiedzieć, kiedy właśnie uderzyłeś w tył innego samochodu na M4, ponieważ nie widziałeś wyraźnie przez brud nagromadzony na przedniej szybie.

Płyn chłodzący, płyn hamulcowy i płyn do układu kierowniczego odnoszą się do bardziej oczywistych kwestii związanych z bezpieczeństwem dla Ciebie i Twojego pojazdu. Ponownie, usługa powinna je uporządkować, ale jeśli zauważysz coś niezwykłego podczas rutynowych kontroli, może to oznaczać większy problem.

NIE CHCESZ NAPRAWIAĆ JUŻ SWOJEGO SAMOCHODU? SPRZEDAJ GO ZA UCZCIWE PIENIĄDZE W SKUPIE AUT WARSZAWA!

3. Pasek rozrządu i wentylatora

Kierowcom, którzy w tym roku wymienili rozrząd lub pasek klinowy — pozdrawiamy. Zużyty lub uszkodzony pasek rozrządu lub pasek wentylatora może ostatecznie doprowadzić do zatarcia silnika — naprawa lub wymiana jest znacznie droższa niż tylko wymiana tych pasków.

4. Ogrzewanie i klimatyzacja

Ta naprawa ma mniej wspólnego z bezpieczeństwem, a bardziej z wygodą. Numer cztery na naszej liście pokazuje, jak ważne jest utrzymywanie ciepła (lub chłodu!) podczas dojazdów do pracy lub wyruszania na przygodę.

5. Wymiana oleju i filtra oleju

Wymiana oleju i filtra jest częścią dobrego utrzymania czystości przez kierowców, ale jeśli zauważyłeś problemy ze zużyciem oleju lub nierówną pracą silnika, może to być oznaką większych problemów. Stan oleju niekorzystnie wpływa na żywotność silnika, więc znalezienie go na piątym miejscu na naszej liście jest uspokajające dla zdrowia Twoich samochodów.

6. Naprawa i wymiana zestawu sprzęgła

Ślizgające się sprzęgło wpłynie na osiągi Twojego samochodu i zużycie paliwa, więc gdy tylko zauważysz, że coś jest nie tak, nadszedł czas, aby to zbadać. O wiele lepiej jest wymienić sprzęgło wcześniej niż później; w końcu bycie unieruchomionym bez skrzyni biegów lub niemożność zmiany biegów nie jest niczyim pomysłem na zabawny dzień.

7. Wymiana akumulatora

Istnieją prawie nieograniczone możliwości problemów z elektrycznością w nowoczesnych samochodach. Biorąc pod uwagę, że akumulator jest elementem zużywalnym, większość z nas prawdopodobnie będzie musiała wymienić co najmniej jeden podczas eksploatacji pojazdu.

8. Świece zapłonowe

Jak na tak niewielką część, ponoszą dużą odpowiedzialność za osiągi i moc pojazdu. W zależności od typu wtyczki będą wymagać zmiany w dowolnym miejscu od 20 000 do 100 000 mil. Im dłużej zwlekasz z ich wymianą, tym ciężej silnik będzie musiał pracować w międzyczasie.

9. Wymiana zawieszenia

Nie jestem pewien, czy jest to bezpośrednie stwierdzenie o stanie dróg dzisiaj, ale obie pozycje 9 i 10 na naszej liście mogą to uwzględniać. Sprężyny odgrywają główną rolę w zawieszeniu, a ustawienie kół jest często pierwszą rzeczą, którą należy zrobić po kolizji lub przejechaniu dziur i innych zanieczyszczeń drogowych.

10. Zbieżność kół

Nie tylko kolizje z dziurami, krawężnikami i śmieciami na drodze zakłócają ustawienie kół; może to również wynikać z problemów z powiązanymi częściami zawieszenia, takimi jak amortyzatory. Jeśli Twoja jazda nagle stała się wyboista, przyczyną może być którykolwiek z tych problemów.

Zdrowie pojazdów i bezpieczeństwo na drodze

Jest rzeczą oczywistą, że jeśli coś jest nie tak z twoim samochodem, narażasz nie tylko siebie, ale także swoich pasażerów. Tak często ludzie, których przewozimy w naszych pojazdach, to nasza najbliższa rodzina i nasi najlepsi przyjaciele; czy to nie są ludzie, którymi chcesz się jak najlepiej opiekować?

Ok, przez większość czasu nie jesteśmy świadomi problemu, dopóki coś się nie zepsuje. Wszelkie wypadki i urazy, które mają miejsce bez ostrzeżenia, są niewiarygodnie niefortunne. Ale dla tych, którzy ignorują lampki ostrzegawcze na desce rozdzielczej i uznają, że te zabawne odgłosy silnika lub warczenie hamulców to nic poważnego i mogą poczekać, no cóż, sprawa należy do Ciebie.

Nie tylko to, ale jeśli Twój samochód Cię zawiedzie, ryzykujesz również dobre samopoczucie innych użytkowników dróg i pieszych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments