Dlaczego warto korzystać ze skupu samochodów?

Skup samochodów za gotówkę to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce szybko sprzedać swój używany samochód. Nawet, jeśli auto nie jest na chodzie, możesz odzyskać za niego część gotówki. Jak to możliwe? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Skup samochodów używanych to firma, w której możemy sprzedać nasz samochód za gotówkę. Co ważne, większość ze skupów, to przedsiębiorstwa, w których możemy sprzedać każdy model i markę auta. Ponadto, nieważny jest przebieg, rocznik, stan techniczny. Renomowany skup aut będzie zainteresowany także samochodami wyeksploatowanymi np. autami, które służyły jako flota firm i posiadają duże przebiegi.

Dlaczego warto skorzystać ze skupu aut?

Wyobraźcie sobie, że jesteście posiadaczami samochodu, który jeździ, ale ma swoje wady. W końcu osiągnął już pełnoletność. W tym momencie mierzymy się z zamiarem jego sprzedaży. Co robimy? Prawdopodobnie nasze pierwsze kroki kierujemy w stronę wydrukowania kartki z ogłoszeniem do przylepienia na tyle szyby samochodu. Co dalej? Dobrze byłoby wywiesić ogłoszenie na pobliskim słupie. No i Internet. Teraz przecież wszystko jest w Internecie. Potrzebujemy zdjęcia, dobrze napisane ogłoszenie, ale też dużo czasu i cierpliwości. Nie wspominając już o tym, że aby ogłoszenie konwertowało, zazwyczaj konieczne jest wyróżnienie go w portalach ogłoszeniowych, a to kosztuje. Teraz możemy liczyć na szybką sprzedaż, aczkolwiek jak pokazują dane statystyczne, zanim sprzedamy auto musimy zmierzyć się z co najmniej kilkoma marudnymi i wymagającymi potencjalnymi Klientami. W przypadku naszego samochodu, który ma swoje wady, takie wizyty często zakończą się fiaskiem, a my stracimy kolejne godziny i kolejne pieniądze na myjnię itp. Skup samochodów jest tego typu miejscem, gdzie nie musisz obawiać się, że nie sprzedaż swojego auta ze względu na jego stan. Być może otrzymasz nieco niższą kwotę za uszkodzenia czy wady, ale sprzedasz go na pewno i to w ciągu kilku godzin. Szybkość transakcji to tak naprawdę najważniejsza zaleta sprzedaży samochodu w skupie. Telefon lub mail, kontakt ze strony firmy, przyjazd, płatność, dokumenty i zabranie auta. To wydaje się za proste? Ale takie właśnie jest!

REKLAMA

Co z samochodami uszkodzonymi?

Co ciekawe, skupy samochodów zapłacą nam także gotówkę za samochody uszkodzone, rozbite, powypadkowe lub skorodowane. Renomowane skupy posiadają swoje działy autokasacji, które chętnie przyjmą każdy rodzaj takiego samochodu. Taki samochód najczęściej jest rozbierany na części. Te, które są zdatne do dalszego działania, są przekazywane na rynek wtórny. Pozostałą część samochodu podlega złomowaniu, zgodnie z wszelkimi normami prawnymi i środowiskowymi.

Podsumowując, jeśli posiadasz auto wysłużone i nie w idealnym stanie technicznym, a chcesz na nim szybko zarobić, skup aut będzie odpowiednią formą sprzedaży. Jeśli prowadzisz firmę, i chcesz wymienić flotę na nową, także możesz sprzedać tam swoje auta służbowe za dobrą, wynegocjowaną cenę odkupu.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments