Powstanie nowy punkt szczepień w Lublinie.

Na utworzenie nowego punktu zgodził się wojewoda. Punkt szczepień powstanie w hali lodowiska Icemania przy Al. Zygmuntowskich wraz z otwarciem punktu uruchomiony zostanie przez miasto szpital wojskowym.

Prezydent Lublina Krzysztof Żuk ogłosił, że miasto „przystępuje do działań adaptacyjno-organizacyjnych” w hali lodowiska. – Mamy nadzieję, że obiekt będzie gotowy w przyszłym tygodniu – deklaruje Krzysztof Żuk. – Rozpoczęcie szczepień nastąpi natychmiast po otrzymaniu dostawy szczepionek.

 – W ramach punktu funkcjonować ma 10 zespołów szczepiących, w których dziennie szczepionkę otrzyma nie mniej niż 720 osób, zaś tygodniowo ponad 5 tys. osób – zapowiada Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta miasta. – Punkt Szczepień Powszechnych czynny będzie od godz. 7.00 do 19.00 przez 7 dni w tygodniu.

REKLAMA

Budynek ma być otwarty dla osób niepełnosprawnych, dla szczepiących się będzie do dyspozycji duży parking.

– Działające w hali zespoły szczepiące będą oddzielone od siebie lekkimi ściankami działowymi. Trzeba ustawić ścianki i do każdego z gabinetów doprowadzić instalację elektryczną i informatyczna – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, spółki zarządzającej halą lodowiska Icemania. – Prace zaczniemy w tym tygodniu, ale pierwsze przygotowania poczyniliśmy już wcześniej, gdy zgłoszona została możliwość uruchomienia punktu.

W hali ma panować jednostronny ruch pacjentów. – Osoby wchodzące będą podążać swoją ścieżką, która nie będzie się krzyżować z innymi – zapowiada rzecznik miejskiej spółki.

Osoby stawiające się na szczepienie będą wchodzić głównym wejściem. Najpierw przejdą przez ustanowione miejsce do uzupełnienia ankiet, w dalszym ciągu trafią na płytę hali.

Około jedną trzecią płyty zajmie obszar oczekiwania na szczepienie, jedną trzecią zajmą gabinety z zespołami realizującymi zabiegi (do każdego będzie osobna kolejka), a resztę płyty zajmie „obszar wyczekiwania po szczepieniu”. Osoby, które przejdą całą tę drogę, będą wychodzić z hali tylnym wyjściem.

W miejscu, gdzie zazwyczaj mieści się strefa gastronomiczna, przydzielona będzie część dla personelu medycznego, w tym magazyn szczepionek.

– Całość już od ulicy będzie dokładnie oznakowana, żeby każdy wiedział, gdzie ma się kierować – zapowiada Bednarczyk.

W hali Icemanii mają także znajdować się dwa gabinety lekarskie z personelem mogącym zapewnić pomocy medycznej potrzebującym tego osobom.

MOSiR określa, że po zakończeniu szczepień w Icemanii reaktywacja jego zwykłej funkcji sportowej może zająć dwa tygodnie.

źródła: dziennikwschodni.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments