Reumatoidalne zapalenie stawów: Bezpłatne badania w Lublinie

W Lublinie w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 ruszyła kampania wczesnego wykrywania reumatoidalnego zapalenia stawów. Będzie można wykonać bezpłatne badania. Sprawdź jeśli masz problemy z stawami!

– Jest bardzo dużo wolnych miejsc na badania. Zapraszamy wszystkie osoby, które są mieszkańcami naszego województwa, niezależnie od miejsca zamieszkania, które są w przedziale wiekowym od 18 do 65 roku życia i u których lekarz nigdy nie rozpoznał reumatoidalnego zapalenia stawów. Takie osoby w ramach szybkiej ścieżki diagnostycznej, po wizytach u lekarza rodzinnego, będą miały konsultacje specjalistyczne u reumatologa w naszym ośrodku wczesnej diagnostyki przy szpitalu. Gdy będzie potrzeba lekarz zleci dodatkowe badania laboratoryjne i obrazowe w celu postawienia właściwej diagnozy.

– mówi koordynator projektu Katarzyna Bublewicz-Guzy

Kontakt w sprawie kwalifikacji do unijnego projektu i bezpłatnych konsultacji u reumatologa w trybie pilnym i bezpłatnych badań pod numerem telefonu (81) 72 44 801.

Zakładane efekty projektu

REKLAMA
  • Zwiększenie wykrywalności wczesnego RZS wśród osób aktywnych zawodowo;
  • Skrócenie opóźnień diagnostycznych i czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty (do 6 tygodni od momentu zgłoszenia się do lekarza POZ);
  • Poprawa świadomości społeczeństwa i wiedzy z zakresu wczesnych objawów RZS w ramach kontaktu z lekarzami POZ;
  • Wzrost wiedzy lekarzy rodzinnych w POZ w zakresie rozpoznania RZS i wprowadzenie narzędzi przesiewowych;
  • Wypracowanie współpracy na linii lekarz rodzinny – reumatolog w zakresie skutecznego diagnozowania, leczenia i dalszej opieki nad chorymi z wczesnym RZS;
  • Uzyskanie remisji choroby poprzez wczesne wdrożenie leczenia.

Źródło: radio.lublin.pl / spsk4.lublin.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments