UWAGA! Dołącz do nowej grupy Lublin - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Interwencja policji w związku z podejrzeniem znęcania się nad psami w Opolu Lubelskim


W miniony piątek policjanci z Opola Lubelskiego przeprowadzili interwencję w odpowiedzi na anonimowe zgłoszenie dotyczące nielegalnej hodowli psów. Okazało się, że 71-letnia kobieta przetrzymywała w swoim domu 39 psów w skandalicznych warunkach. W wyniku działań służb, zwierzęta zostały odebrane opiekunce, a na miejscu interwencji znalazły się również organy weterynaryjne oraz przedstawiciele urzędów. Obecnie prowadzone są dalsze czynności związane z tym zdarzeniem.

Interwencja miała miejsce w centrum Opola Lubelskiego, gdzie na wskazanym adresie policjanci wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii zbadali zawarte w anonymowym zgłoszeniu informacje. Na miejscu odkryto 39 psów rasy maltańczyk, które były trzymane w nieodpowiednich warunkach, nie miały dostępu do świeżej wody, a sam dom pozostawał w ogólnym nieładzie. Opiekunka zwierząt nie była w stanie przedstawić wymaganych dokumentów potwierdzających rejestrację hodowli ani kart szczepień psów.

W obliczu stwierdzonych zaniedbań, lekarz weterynarii podjął decyzję o konieczności pilnej interwencji w celu zapewnienia psom właściwych warunków bytowych. Przedstawiciel urzędu gminy przejął odebrane zwierzęta, a także w działania włączyła się fundacja zajmująca się ochroną zwierząt. Policja zabezpieczyła dowody niezbędne do toczącego się postępowania, które dotyczy znęcania się nad zwierzętami, co może wiązać się z karą pozbawienia wolności do lat trzech. Sprawa pozostaje w toku, a służby kontynuują swoje działania dotyczące tej interwencji.

Źródło: Policja Lublin


Oceń: Interwencja policji w związku z podejrzeniem znęcania się nad psami w Opolu Lubelskim

Średnia ocena:4.55 Liczba ocen:5


Zobacz Także