W Zespole Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym ruszyły zajęcia dla kadetów w oddziale o profilu mundurowym, który przygotowuje do służby w Policji i Straży Granicznej. W ramach programu edukacyjnego młodzież zapoznaje się z kluczowymi zagadnieniami związanymi z organizacją tych formacji. W ostatnich dniach uczniowie uczestniczyli w lekcjach poświęconych poszanowaniu munduru i jego znaczeniu.
Od początku roku szkolnego, kadeci z pierwszej klasy intensywnie pracują nad zdobywaniem wiedzy, która pomoże im w przyszłości wstąpić do służby mundurowej. Program obejmuje między innymi zagadnienia z zakresu historii służb, musztry oraz regulaminów. W ostatnim tygodniu uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez podinsp. Andrzeja Dudzika z łukowskiej Komendy Policji, który zaprezentował temat „Kształtowanie tożsamości Narodowej i postaw obywatelskich”.
W trakcie zajęć kadeci dowiedzieli się o różnych rodzajach mundurów używanych w Policji i Straży Granicznej oraz o zasadach ich noszenia. Policjant podkreślił, że mundur nie tylko odzwierciedla przynależność do danej formacji, ale także jest symbolem godności i szacunku. Uczniowie zostali również uświadomieni, że dbanie o estetykę munduru jest jednym z kluczowych obowiązków przyszłych funkcjonariuszy, a kolejne zajęcia mają na celu rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich, które są istotne nie tylko w służbie, ale i w życiu codziennym.
Źródło: Policja Lublin
Oceń: Kadeci z Radoryża Smolanego uczą się poszanowania munduru
Zobacz Także




