W Zamościu doszło do zatrzymania 66-letniego kierowcy, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości oraz wbrew obowiązującemu zakazowi. Policjanci z ruchu drogowego, którzy przeprowadzili kontrolę, ujawnili, że mężczyzna miał w organizmie prawie 0,8 promila alkoholu. Sprawa została szybko skierowana do sądu, który wydał wyrok w trybie przyspieszonym.
Osobowy samochód marki Renault został zatrzymany na jednej z ulic Zamościa, gdzie funkcjonariusze patrolowi zwrócili uwagę na zachowanie kierowcy. Okazało się, że nie dość, że 66-latek był nietrzeźwy, to jeszcze miał aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, co świadczy o rażącym lekceważeniu przepisów.
W wyniku przeprowadzonej sprawy, sąd orzekł wobec mężczyzny karę 4 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz nałożył dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, decyzją sądu, samochód 66-latka został skonfiskowany. Działania służb skupiły się na bezpieczeństwie na drogach, a wydany wyrok ma na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców różnorodnych przestępstw drogowych.
Źródło: Policja Lublin
Oceń: Kara dla nietrzeźwego kierowcy na zakazie w Zamościu
Zobacz Także