W Zamościu doszło do zatrzymania 42-letniego kierowcy, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał blisko 2 promile w organizmie i próbował uniknąć kontroli w obliczu nadjeżdżającego radiowozu. Policja podjęła działania w związku z jego nieodpowiedzialnym zachowaniem, które stwarza ogromne zagrożenie na drogach.
Do incydentu doszło nad ranem, kiedy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili patrole w Zamościu. W trakcie ich działań zauważyli kierującego samochodem marki Skoda, który na widok radiowozu zdecydował się zmienić kierunek jazdy. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy, co doprowadziło do zatrzymania mężczyzny do kontroli.
Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, potwierdzono, że 42-latek był w stanie nietrzeźwości. Policja natychmiast zatrzymała mu prawo jazdy, a wkrótce mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Warto przypomnieć, że za takie wykroczenie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat oraz dodatkowe sankcje, w tym zakaz prowadzenia pojazdów i kary finansowe. Policja apeluje do kierowców o odpowiedzialność i trzeźwość podczas prowadzenia pojazdów.
Źródło: Policja Lublin
Oceń: Kierujący w stanie nietrzeźwości zatrzymany przez policję w Zamościu
Zobacz Także