UWAGA! Dołącz do nowej grupy Lublin - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Oszustwo telefoniczne: 54-latka straciła ponad 20 tysięcy złotych


Na terenie powiatu chełmskiego doszło do oszustwa telefonicznego, w wyniku którego 54-latka straciła znaczne oszczędności. Kobieta uwierzyła w fałszywą akcję policyjną, w której miała chronić swoje finanse. Osoby podające się za funkcjonariuszy i pracowników instytucji finansowych skutecznie nakłoniły ją do wypłacenia dużej kwoty z banku oraz przelania jej na rzekome konta tymczasowe. W efekcie, ofiara straciła ponad 20 tys. złotych.

Wydarzenia rozpoczęły się od telefonu od osoby z firmy pożyczkowej, która poinformowała kobietę o weryfikacji rzekomego wniosku kredytowego, mimo że ta nigdy takiego wniosku nie składała. Następnie, kolejny telefon od osoby podającej się za pracownika banku, doprowadził do alarmującej sytuacji, w której została zawiadomiona o włamaniu na jej konto. Kobieta połączyła się następnie z osobą udającą policjanta, co zwiększyło jej poczucie bezpieczeństwa.

Na skutek sugestii dzwoniących, 54-latka zdecydowała się wybrać do banku, aby wypłacić gotówkę, którą później wpłaciła na wskazane rachunki w placówkach pocztowych, wierząc, że w ten sposób chroni swoje oszczędności. Po pewnym czasie, gdy kontakt z oszustami nagle się urwał, zrozumiała, że stała się ofiarą przestępstwa. Policja apeluje do mieszkańców o szczególną ostrożność w takich sytuacjach oraz o weryfikowanie wszelkich informacji otrzymywanych telefonicznie. Warto pamiętać, że funkcjonariusze nie informują o prowadzonych sprawach przez telefon i nie rekomendują obrotu gotówką.

Źródło: Policja Lublin


Oceń: Oszustwo telefoniczne: 54-latka straciła ponad 20 tysięcy złotych

Średnia ocena:4.78 Liczba ocen:10


Zobacz Także