Podczas rutynowej kontroli drogowej w Lublinie, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego natrafili na poważne nieprawidłowości w stanie technicznym seata. 25-letni kierowca otrzymał mandat w wysokości 1500 zł oraz zatrzymano mu dowód rejestracyjny. Auto, w którym brakowało wielu kluczowych elementów, zostało odholowane na lawecie. Incydent wskazuje na istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Do zdarzenia doszło w okolicach południa, kiedy to policjanci patrolowali uliczki Lublina. Zwróciwszy uwagę na pojazd, który nie spełniał obowiązujących norm dotyczących oświetlenia, zdecydowali się na kontrolę. Okazało się, że stan techniczny seata był daleki od normy – tarcze i klocki hamulcowe były całkowicie zużyte, a także brakowało katalizatora. Dodatkowo, bieżnik opon był w złym stanie, co w połączeniu z nieodpowiednim oświetleniem stwarzało poważne zagrożenie na drodze.
Policjanci, dostrzegając potencjalne niebezpieczeństwo, zatrzymali pojazd do dalszych czynności. Po dokładnej inspekcji, funkcjonariusze postanowili nałożyć na kierowcę mandat karny oraz zatrzymać dowód rejestracyjny. Ostatecznie, z uwagi na niezgodności oraz realne zagrożenie, seat musiał zostać odholowany. Incydent ten przypomina o konieczności przestrzegania przepisów drogowych oraz dbałości o stan techniczny pojazdów, aby zapewnić bezpieczeństwo na ulicach naszego miasta.
Źródło: Policja Lublin
Oceń: Poważna kontrola drogowa w Lublinie – mandat dla kierowcy seata
Zobacz Także