Wczoraj w miejscowości Chodel doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego, w wyniku którego do szpitala trafiły dwie osoby. 66-letni kierowca Jeepa, nie ustępując pierwszeństwa, zderzył się z Volvo, którym podróżował 40-latek z Lublina. W kolizji ucierpiała pasażerka Jeepa oraz 9-letnie dziecko z Volvo. Pojazdy były prowadzone przez trzeźwych kierowców.
Wypadek miał miejsce na drodze DW 747, gdzie mieszkaniec Krakowa skręcając w lewo, nie zachował ostrożności i wjechał wprost pod nadjeżdżające Volvo. W samochodzie prowadzonej przez 40-latka znajdowały się również dzieci w wieku 3 i 9 lat. Na szczęście obrażenia, jakie odnieśli uczestnicy wypadku, nie okazały się poważne, jednakże obie osoby wymagające pomocy medycznej zostały przewiezione do szpitala.
Policja apeluje do kierowców o zachowanie zasad bezpieczeństwa na drogach. Szczególnie istotne jest, aby podczas wykonywania manewrów, takich jak skręcanie czy wyprzedzanie, kierowcy zachowywali wysoką ostrożność oraz dostosowywali prędkość do warunków panujących na drodze. Nieprawidłowe zachowanie na drodze może prowadzić do tragicznych skutków, dlatego wszyscy uczestnicy ruchu powinni dążyć do przestrzegania przepisów oraz odpowiedzialnej jazdy.
Źródło: Policja Lublin
Oceń: Wypadek na drodze DW 747 w miejscowości Chodel
Zobacz Także