Tour de Pologne 2021 – Lublin będzie jedną z miejscowości na trasie.

Otrzymaliśmy następną dawkę informacji na temat 78. edycji wyścigu kolarskiego. Wiemy, że Lublin będzie na trasie kolarzy. Prezydent Lublina – Krzysztof Żuk potwierdza informację.

Tegoroczne Tour de Pologne odbędzie się w od 9 do 15 sierpnia 2021 r. W tym roku – jak zapowiedział Czesław Lang – trasa będzie inna niż w poprzednich edycjach i kolarze będą zmierzali na wschodnią część Polski – na Podkarpacie i Lubelszczyznę.

Spotkanie w sprawie organizacji Tour de Pologne w województwie lubelskim miało miejsce pod koniec lutego. Na miejscu zjawiły się różne ważne osobistości w tym między innymi: Krzysztof Żuk (prezydent Lublina), Jakub Banaszek (prezydent Chełma) i Jarosław Stawiarski (marszałek województwa lubelskiego).

REKLAMA

„Widzę oczami wyobraźni peleton mknący przez Lubelszczyznę, Roztocze i inne piękne zakątki tej części Polski. Wiem, że jest zainteresowanie, wspólnie widzimy szansę w promocji dla miast i regionów. To jednocześnie wielka atrakcja dla kibiców, którzy są spragnieni widowisk na najwyższym poziomie” – słowa Wicemistrza olimpijskiego z Moskwy

Prezydent Lublina powiedział – „Bardzo się cieszę, że w tym roku Lublin będzie częścią jednej z największych imprez sportowych w kraju. W naszym mieście rozpocznie się jeden z etapów tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne”

Jednym z pierwszych etapów całego Tour de Pologne będzie prezentacja ekip kolarskich. W tym roku rozpocznie się ona w Lublinie, a kolarze będą przejeżdżać ulicami miasta aż do Chełma. Trasa będzie liczyła około 200km. Jeszcze nie wiadomo jakimi ulicami będą się przemieszczać uczestnicy.

Źródło: Spottedlublin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments