UWAGA! Dołącz do nowej grupy Lublin - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Dyskusyjny Klub Książki z Mariuszem Szczygłem w Lublinie

Gabriela Kacprowska

Gabriela Kacprowska


Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaprasza na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 1 września 2025 roku. Uczestnicy będą mieli okazję przedyskutować dzieło Mariusza Szczygła zatytułowane „Nie ma”. Książka porusza ważne tematy związane z kondycją człowieka oraz problemami cywilizacji, takimi jak utrata i nieobecność. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00.

W ramach wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość głębszego poznania przesłania książki, która podejmuje trudne kwestie związane z brakiem, obcością oraz nieobecnością. Na tle rozważań Szczygła pojawiają się różnorodne postaci, które mają swoje doświadczenia i opinie na temat otaczającej rzeczywistości, w tym czeska poetka, ukraiński żołnierz oraz polska księgowa.

Spotkanie w Lublinie będzie doskonałą okazją do wymiany myśli i refleksji na temat przedstawionych w książce problemów egzystencjalnych. Uczestnicy dyskusji będą mieli szansę na otwartą rozmowę o znaczeniu pamięci, miłości oraz braku w życiu człowieka. Organizatorzy zapraszają do aktywnego uczestnictwa wszystkich miłośników literatury oraz osoby zainteresowane tematyką poruszaną przez Szczygła.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie


Oceń: Dyskusyjny Klub Książki z Mariuszem Szczygłem w Lublinie

Średnia ocena:4.48 Liczba ocen:11


Zobacz Także