Dnia 8 lipca na terenie powiatu puławskiego doszło do zatrzymania dwóch nietrzeźwych kierowców, którzy prowadząc swoje pojazdy, mieli w organizmie po 3 promile alkoholu. Pierwszy z nich, 46-letni mężczyzna, wjechał do rowu i próbował ukryć się przed policją w krzakach. Drugi kierowca, 49-latek, został natomiast zatrzymany w gminie Końskowola. Obydwaj mężczyźni zostać postawieni przed sądem.
Oba przypadki zostały zgłoszone przez świadków, którzy zauważyli niebezpieczne manewry obu kierowców. Po pierwsze, 46-latek prowadząc Toyotę, poruszał się zygzakiem, co przyciągnęło uwagę przechodniów. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Po wyjściu z samochodu próbował ukryć się, jednak niedługo potem został odnaleziony przez funkcjonariuszy policji.
Drugie zgłoszenie dotyczyło kierowcy Hondy, który poruszał się w stronę Chrząchówka. Zatrzymany w miejscowości Opoka 49-latek miał trudności z logicznym wysławianiem i odpowiedziami na pytania policjantów. Tak jak jego poprzednik, stracił prawo jazdy i również trafił do aresztu. Po przesłuchaniach obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z kierowaniem w stanie nietrzeźwości, za które grozi im kara pozbawienia wolności oraz wysokie grzywny.
Źródło: Policja Lublin
Oceń: Dwóch kierowców zatrzymanych za jazdę pod wpływem alkoholu
Zobacz Także