Budżet obywatelski: 200 pomysłów, aby poprawić Lublin.

Wśród propozycji na wykorzystanie budżetu obywatelskiego na 2022 rok można znaleźć stworzenie sauny w parku Lodowym lub posadzenie drzew na Starym Mieście.

Na razie zliczono wnioski, które zostały zgłoszone za pomocą strony internetowej. Znalazło się tam 75 projektów ogólnomiejskich oraz 125 dzielnicowych. Urząd Miasta czeka jeszcze do końca tego tygodnia na propozycje, które zostały wysłane pocztą.

W ramach wcześniej wspomnianego projektu na temat posadzenia drzew, proponowane jest posadzenie trzech jesionów na Rynku oraz dębu na pl. Po Farze. Obwód pnia jesionów ma mieć minimum 40cm, a odnośnie dębu wynosi od 70cm.

REKLAMA

Zakup specjalistycznego sprzętu do ratowania ludzi na Zalewie Zemborzyckim, reaktywację starego amfiteatru na Tatarach, uruchomienie sauny fińskiej w parku Ludowym i promowanie adopcji zwierząt- właśnie takie pomysły zostały przesłane drogą internetową. Niektórzy chcieliby także, aby powstała strona internetowa oraz gazeta, która byłaby wydawana raz na trzy miesiące.

Zgłoszonymi projektami zajmie się zespół oceniający. Ich zadaniem będzie sprawdzanie czy są one zgodne z regulaminem. Nie zalicza on projektów, których wykonanie trwałoby więcej niż rok i takich, które wykonane byłyby na terenach innych niż miejskie.

– Mamy nadzieję, że ocena potrwa do dwóch miesięcy. W tym czasie będziemy się kontaktować z częścią autorów i autorek, żeby dopytać o szczegóły lub coś zmodyfikować. Efektem tych prac będzie lista projektów dopuszczonych i niedopuszczonych do głosowania. Osoby, które nie będą się zgadzać z oceną, będą mieć siedem dni na złożenie odwołania.- wypowiada się Machocka.

Na wybrane projekty będzie można głosować od 23.09 do 10.10. Każda osoba mieszkająca tam, będzie mogła zagłosować na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie.

Cały budżet wynosi 12,5 miliona. Pierwsze mają zostać finansowane projekty dzielnicowe (350 tys. zł na każdą z 27 dzielnic). Z czego wynika, że na projekty ogólnomiejskie zostanie przeznaczone 3 mln

Źródło: https://www.dziennikwschodni.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments