Darmowe badania w kierunku czerniaka w Lublinie

Darmowe badania podejrzanych zmian na skórze, a także konsultacje z dermatologami. Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie zaprasza na białą sobotę.

– Jest to profilaktyka czerniaka–  mówi kierowniczka Katedry i Kliniki Dermatologii, Wenerologii i Dermatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, prof. Dorota Krasowska. – Czerniak jest dosyć dużym problemem. Trzeba pamiętać o tym, że mimo tego, że zwykle daje nam jakieś znaki na skórze, bo pojawia się jako nowa zmiana albo coś się dzieje z już istniejącym znamieniem, to wciąż zdarza się, że jest wykrywany zbyt późno.

– Wszyscy mamy znamiona –  dodaje prof. Dorota Krasowska. – Jeżeli w obrębie znamienia zaczyna się coś dziać: znamię na przykład zmienia kolor, powiększa się, zmienia wygląd, staje się bardzo nieregularne, wypukłe lub pojawia się na nim jakaś ranka, to powinno wzbudzić naszą czujność. 

REKLAMA

Biała sobota odbędzie już w najbliższy weekend w ambulatorium Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 przy ul. Staszica 11H w Lublinie. Badanie będzie można wykonać w godzinach od 9.00 do 12.00. 

źródła: lublin.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments