Do Portu Lotniczego w Lublinie wróci kolejna trasa

Od 13 czerwca do 11 września powróci letnia trasa z Lublina do bułgarskiego Burgas. Linią oferującą te loty będą nisko-kosztowe linie Wizz Air.

Loty będą się odbywać się dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele o porze wieczornej. Wyloty z Lublina planowane są na godz. 19.30 z lądowaniem o 22.25 czasu lokalnego. Z lotniska w Burgas samolot będzie wylatywał o 18.05, a w Lublinie ma lądować o 19. Ceny loty mają zaczynać się od 109 zł, z informacji od przewoźnika.

– Jestem przekonany, że dzięki współpracy z lokalnymi biurami podróży nasi pasażerowie chętnie skorzystają z wakacyjnych destynacji, wykorzystując wszystkie dostępne miejsca w samolotach. Wiemy, że ten kierunek cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców regionu, zachęcamy więc touroperatorów do współpracy przy tworzeniu oferty wyjazdowej właśnie z naszego lotniska – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

REKLAMA

Loty do Burgas po raz ostatni były wykonywane latem 2018 roku przez nieistniejące już linie czarterowe Small Planet. Dostępne w tzw. formule charter-mix (część miejsc była dostępna dla klientów biur podróży korzystających ze zorganizowanych form wypoczynku, a część dla turystów indywidualnych).

Będzie to już trzeci wakacyjny kierunek w ofercie lotniska, co może polepszyć małe w czasach pandemii statystyki dotyczące klientów lotniska. W okresie od czerwca do września Wizz Air planuje latać również do chorwackiego Splitu. Polski LOT uruchomi z kolei loty do Gdańska.

– Warto przypomnieć, że zarówno linie lotnicze, jak i lotniska wprowadziły szereg środków ostrożności, które minimalizują ryzyko zarażenia podczas podróży lotniczej, która obecnie jest najbezpieczniejszą formą podróżowania – zapewnia prezes lubelskiego portu.

źródło: dziennikwschodni.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments