Lubelskie: Wracają zaostrzone obostrzenia mimo najniższego wskaźnika zachorowań.

W całej Polsce zostają zwiększone restrykcje z powodu trzeciej fali koronawirusa. Zostaną zamknięte kina, teatry, baseny i inne obiekty sportowe, a także większość sklepów w galeriach handlowych. Decyzje ogłoszone przez ministra zdrowia wejdą w życie w sobotę. Możliwe, że jeżeli nowe zasady nie przyczynią się do zatrzymania tej fali to zostaną wprowadzone kolejne restrykcje.

Granica 25 tysięcy zachorowań została przekroczona, a trzecia fala staje się coraz potężniejsza. Sytuacja w kraju staje się coraz gorsza, należy wziąć to do siebie. Zdaniem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego konieczne jest zaostrzenie obostrzeń. Cytując ministra – „Nie mamy już przestrzeni do wprowadzania obostrzeń na poziomie regionu. Jedynym wyjściem jest rozszerzenie obostrzeń na całą Polskę”

Od najbliższej soboty w galeriach handlowych otwarte pozostaną: sklepy spożywcze, apteki i drogerie, sklepy zoologiczne i budowlane, salony prasowe i wyjątkiem od zakazu działalności w galeriach będą mogły spotkać się także placówki z usługami bankowymi i salony fryzjerskie i optyczne.

REKLAMA

Co z uczniami? Od przyszłego tygodnia uczniowie klas I-III nie pojawią się na zajęciach w szkołach, a lekcje będą miały charakter nauki zdalnej. Musimy wrócić do trybu nauki zdalnej – poinformował Niedzielski. Obostrzenia nie będą dotyczyły przedszkolaków.

Warto zauważyć, że pływalnie będą otwarte dla celów leczniczych i dla kadry narodowej. Wszelkie obiekty sportowe będą funkcjonować tylko dla potrzeb zawodowych, a mecze będą się odbywać bez udziału publiczności.

Źródło: dziennikwschodni

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Lublinianin
Lublinianin
2 lat temu

Człowiek sam nie wie, czy wierzyć w tą koronę czy nie. Siedem światów.

Hagrid
Hagrid
2 lat temu

Zamykają i otwierają, można zwariować !!