Jak działa wynajem długoterminowy samochodów?

Wynajem roczny lub miesięczny jest bardzo podobny do wynajmu krótkoterminowego, ale na dłuższy okres. Jeśli wcześniej wynajmowałeś samochód, czy to na długie wakacje, czy na weekendowy wypad, już wiesz dużo o tym, co się z tym wiąże.

Największą zaletą jest to, że jeśli zatrzymasz samochód przez dłuższy czas, wypożyczalnie zazwyczaj dają niezłe zniżki na stawki wynajmu. Generalnie jest on progresywny, więc im dłuższy jest zakontraktowany okres, tym więcej oszczędzasz.

Zniżka będzie się różnić w zależności od firmy wynajmującej samochód i zależy od wybranej kategorii samochodu i limitu kilometrów. To może być jeden, dwa, trzy tysiące kilometrów lub więcej miesięcznie. Wszystko jest bardzo elastyczne, dzięki czemu znajdziesz wygodną dla siebie ofertę.

REKLAMA

Przy miesięcznym wynajmie samochodu możesz zatrzymać samochód od jednego do kilku miesięcy i przedłużyć umowę zgodnie ze swoimi potrzebami. Jeśli chcesz zwrócić samochód z wyprzedzeniem, to też w porządku! Dopóki minie minimalna liczba dni najmu w umowie. 

Jakie są zalety rocznego i miesięcznego wynajmu samochodu?

Wynajem samochodu na miesiąc lub rok ma tak wiele zalet, że tworzymy listę.

Koszty

Jedną z głównych zalet wynajmu samochodu na dłuższy okres jest bez wątpienia cena. W wielu przypadkach wynajęcie samochodu na miesiąc jest tańsze niż posiadanie własnego samochodu. Poza tym, że jest tańszy niż posiadanie samochodu, może być również tańszy niż wynajem samochodu na krótkie okresy. Dzieje się tak dlatego, że jeśli dana osoba planuje już wynajmować na nieco dłuższy okres np. trzech tygodni, wypożyczenie samochodu na miesiąc może zrekompensować właśnie wspomnianą przez nas obniżkę stawki. Jeśli daty pasują do Twoich planów, to dobry pomysł!

Zero biurokracji

Kiedy wynajmujesz samochód od wypożyczalni, oni pozostają odpowiedzialni za całą biurokrację związaną z posiadaniem samochodu: dokumentację, ubezpieczenie, konserwację, podatki i inne. Oznacza to, że samochód pozostaje z Tobą, jakby był Twój na co dzień, ale bez obaw o weryfikację lub odnowienie dokumentacji.

Elastyczność

Wypożyczalnie, które wynajmują co miesiąc, umożliwiają zwrot samochodu w dowolnym momencie. Jeśli potrzebujesz auta dłużej, nie ma problemu: wypożyczenie można przedłużyć tak długo, jak to konieczne. Jeśli chcesz zwrócić go wcześniej, zwróć uwagę na minimalny okres: najniższa stawka miesięczna obowiązuje zazwyczaj przy wynajmach na 28 dni lub więcej. Jak już wspomniano powyżej, w przypadku konieczności wcześniejszego zwrotu auta, naliczona stawka będzie taka sama jak przy „zwykłym” wynajmie według wartości najmu w dniu zawarcia umowy.

Zawsze jeździj nowym samochodem

Ten zapach nowego samochodu jest naprawdę dobry, prawda? Jeśli lubisz wrażenia z jazdy różnymi samochodami, spodoba ci się również miesięczny wynajem samochodu. Wynajem sprawia, że ​​możliwość posiadania zawsze nowego samochodu staje się rzeczywistością (co jest dość trudne przy zakupie samochodu, prawda?).

Nie musisz się martwić o ubezpieczenie ani konserwację

Ponieważ samochód nie należy do Ciebie, nie musisz się martwić o ubezpieczenie i jego odnowienie, a także konserwację. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z samochodem, po prostu skontaktuj się z wypożyczalnią. Ponadto auta wynajmowane w trybie miesięcznym posiadają już obowiązkową ochronę podstawową, która zapewnia auto w przypadku codziennych problemów, takich jak drobne naprawy.

Trudności z odsprzedażą? Nigdy więcej!

Odsprzedaż samochodu nie jest łatwym zadaniem. Z jednej strony pozostawienie samochodu w salonie w momencie wymiany jest najłatwiejsze, ale i tam traci się najwięcej pieniędzy. Odsprzedaż prywatna pozwala uniknąć strat finansowych, ale może zająć dużo czasu i wymaga cierpliwości. Kiedy wynajmujesz samochód na dłuższy okres, nie ma powodu się tym martwić. Aby zmienić samochód, po prostu porozmawiaj z wypożyczalnią samochodów – żadnych strat!

Ile kosztuje wynajęcie samochodu na miesiąc?

Miesięczna cena wynajmu samochodu będzie zależeć od kilku zmiennych:
Ile kilometrów Twoim zdaniem przejedziesz samochodem: im więcej kilometrów oczywiście, tym wyższa kwota do zapłaty; oraz kategoria samochodu: im wyższa kategoria, tym wyższa stawka.

Czy wynajem długoterminowy jest dla mnie opcją?

Roczny lub miesięczny wynajem auta przeznaczony jest dla tych, którzy nie czują potrzeby posiadania auta na swoje nazwisko. Wraz z rozwojem ekonomii dzielenia się, przyczyn BHP i usług, które mają na celu dzielenie się doświadczeniami, a nawet towarami, jest to trend, który należy uważnie śledzić w nadchodzących latach. Jeśli zawsze lubisz mieć nowy samochód i dość często go wymieniać (na przykład co roku), ta usługa może również działać bardzo dobrze dla Ciebie! Dzieje się tak dlatego, że wydatki i amortyzacja samochodu są często znacznie wyższe niż miesięczny czynsz.

Co więcej: wynajmowanie zamiast kupowania ma zaletę, która często pozostaje ukryta. Kupno samochodu oznacza, że ​​Twoje pieniądze pozostają przez jakiś czas unieruchomione, nawet jeśli zdecydujesz się go odsprzedać po pewnym czasie. Kiedy wynajmujesz, pieniądze, które wydajesz na zakup, mogą nadal być inwestowane. Warto policzyć i przejrzeć swoje inwestycje i sytuację finansową.

A jeśli jestem kierowcą Ubera?

Jeśli współpracujesz z serwisem samochodowym, takim jak Uber, zwróć szczególną uwagę na umowę najmu. Większość wypożyczalni nie pozwala na wykorzystanie do tego celu samochodów wynajmowanych na miesięczną stawkę. Poza tym, że jest to niedozwolone, bardzo prawdopodobne jest, że limit kilometrów ustalony przez wypożyczalnie nie jest wystarczający dla tego typu odległości. Jeśli Twoim celem jest wykorzystanie samochodu do pracy w serwisie samochodowym, skontaktuj się z wypożyczalnią i sprawdź jej plany.

Obliczenie: kupno samochodu vs miesięczny wynajem

Chociaż oferuje elastyczność i łatwość dla wszystkich, obiecane oszczędności mogą się znacznie różnić w zależności od Twojej sytuacji finansowej. Zakup samochodu na przykład za gotówkę lub finansowany jest pierwszą rzeczą, która zrobi dużą różnicę w odpowiedzi na pytanie „czy opłaca się wynająć samochód zamiast go kupować?”
Dlatego sugerujemy, abyś przestudiował swoją sytuację i dokonał przeglądu, ile zainwestowałoby się w zakup i wynajem samochodu. Nie zapomnij dodać – do zakupu, między innymi wartości licencji, podatków, ubezpieczenia, które są już wliczone w miesięczną kwotę wynajmu.

Jakie są wymagania, aby wynająć samochód?

  1. Musisz mieć co najmniej 25 lat
  2. Musisz posiadać ważne krajowe prawo jazdy od co najmniej dwóch lat
  3. Karta kredytowa wystawiona na Twoje nazwisko z wystarczającą ilością środków na wpłatę
  4. Zabezpieczenie do opłacenia miesięcznego czynszu

Co powiesz na wyszukiwanie?

Jeśli interesuje Cię wynajem samochodów na dłuższy okres, skorzystaj z okazji i przyjrzyj się naszej ofercie wynajmu luksusowych samochodów na terenie Warszawy i okolic.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments