UWAGA! Dołącz do nowej grupy Lublin - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

W Lublinie odbyło się szkolenie policyjnych ratowników


Ośrodek Szkolenia Policji w Lublinie był gospodarzem kolejnego szkolenia recertyfikacyjnego z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Udział w kursie wzięło 12 policjantów, którzy mieli okazję poprawić i odnowić swoje umiejętności ratownicze. Szkolenie odbyło się w praktycznej formie, z naciskiem na ćwiczenia z rzeczywistymi scenariuszami. Celem było podniesienie standardów bezpieczeństwa publicznego w regionie.

W trakcie kursu, funkcjonariusze doskonalili zdolności niezbędne do udzielania pomocy w sytuacjach kryzysowych. Program obejmował m.in. techniki resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz metody udzielania pomocy osobom z poważnymi urazami. Policjanci ćwiczyli również ewakuację poszkodowanych, co miało kluczowe znaczenie dla ich skuteczności działania pod presją czasu.

Egzamin końcowy wykazał wysoki poziom kompetencji uczestników szkolenia, a w komisji egzaminacyjnej zasiadła Pani Małgorzata Wlaź, Koordynator Szkolenia Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Regularne szkolenia tego typu są niezbędne dla policjantów, aby mogli skutecznie reagować w nagłych sytuacjach, co bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo mieszkańców Lublina. Utrzymanie wysokiego standardu w zakresie ratownictwa medycznego to kluczowy element w pracy policji.

Źródło: Policja Lublin


Oceń: W Lublinie odbyło się szkolenie policyjnych ratowników

Średnia ocena:4.82 Liczba ocen:17


Zobacz Także