Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej: 73 żołnierzy złożyło przysięgę

W dniu 28 marca odbyła się 32. w historii Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej przysięga żołnierzy. Ich przygotowanie trwało ponad dwa tygodnie. Przysięga 73 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej odbyła się na terenie jednostki wojskowej na Majdanku w Lublinie.

Na uroczystości stawiły się tylko niezbędne osoby. Z racji reżimu sanitarnego na miejscu nie było gości oraz bliskich. Uroczystość była raczej skromna.

„Dzień ten na zawsze zostanie w sercach i pamięci 73 ochotników z naszego regionu, którzy podjęli decyzję, aby wstąpić w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej i służyć swojej małej ojczyźnie oraz lokalnej społeczności” – przekazuje w komunikacie prasowym 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej.

REKLAMA

Żołnierze składali przysięgę słowami „Ja żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic”. Wśród 73 ochotników znalazło się 29 uczniów i studentów, trzech nauczycieli oraz przedstawiciele różnych zawodów, jak fizjoterapeuta, opiekun medyczny oraz urzędnicy. W grupie składających przysięgę znalazło się aż 19 kobiet.

Do brygady należy aktualnie około 3300 żołnierzy i cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród mieszkańców województwa lubelskiego.

Źródło: krasnik.naszemiasto.pl,

Grafika: wojsko-polskie.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments