Lublin: jutro rozpoczyna się powszechny spis w województwie

Na terenie woj. lubelskiego w czwartek – 1 kwietnia – rozpocznie się spis powszechny. Ma on na celu m.in. sprawdzenie kim jesteśmy, jak się zmieniło nasze życie przez ostatnie 10 lat. Zalecane jest spisanie się drogą internetową.

„Obowiązującą metodą i szczególnie zalecaną jest samospis internetowy. […] To najbardziej dogodna metoda. Można podać informacje o sobie w dowolnym momencie, na dowolnym sprzęcie. Można, jeżeli ma się mniej czasu na chwilę przerwać, później lub następnego dnia wrócić do zakończenia samospisu internetowego.” – przekazał Krzysztof Markowski, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie.

Udział w spisie drogą internetową daje możliwość wzięcia udziału w loterii nagród. Kiedy ktoś nie dokona spisu online to do takiej osoby zadzwoni rachmistrz. Wtedy nie będzie możliwości odmowy podania danych zbieranych w Narodowym Spisie Powszechnym.​ Jeżeli ktoś odmówi udziału w spisie, Urząd Statystyczny może taką sprawę zgłosić do sądu. gdzie może zostać nałożona kara. O wielkości kary zadecyduje sąd.

REKLAMA

Źródło: Eska.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments