Lublin: MOSiR zacznie wydawać swoją własną prasę

Zaczęło się od gazety Urzędu Miasta, a teraz za swoje pismo bierze się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. „Arena”, bo tak się nazywa ten kwartalnik, będzie rozdawany bezpłatnie.

MOSiR na co dzień zajmuje się zarządzaniem flagowymi obiektami sportowymi, jak choćby Aqua Lublin i Arena Lublin, ale pod opieką ma również te mniejsze, takie jak stadion przy Kresowej. Tym razem jednak spółka wkracza na rynek mediów z „Areną”.

„Tradycje gazet sportowych w Lublinie są dosyć długie. Były wydawane w różnej formie, pod różnymi tytułami, a teraz w Lublinie nie ma takiej gazety. Postanowiliśmy to zmienić” – przekazuje Miłosz Bednarczyk, rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

REKLAMA

Nakład wynosi tysiąc egzemplarzy. Gazeta jest w całości redagowana, pisana i składana przez pracowników spółki” – wyjaśnia rzecznik-naczelny.

Tysięczny nakład „Areny” wypada licho przy 120 tys. egzemplarzy pisma Urzędu Miasta. Również tam do pisania zasiedli sami pracownicy, którzy chwalą efekty pracy prezydenta i jego podwładnych. Tłumaczą, że chodzi im o dotarcie z informacjami do osób starszych, którzy mogą się gubić w cyfrowym świecie mediów.

Co do treści gazety to będą tam występować informacje o obiektach spółki i różnego rodzaju wywiady. W gazecie znajdą się również reklamy, po to żeby gazeta miała się z czego utrzymać.

W gazecie będzie się pojawiało wszystko to, co dzieje się na naszych obiektach, będą gwiazdy lubelskiego sportu, wywiady, sylwetki, wspomnienia i poradniki, które będziemy tworzyli razem z ekspertami” – podaje Bednarczyk.

Źródło: dziennikwschodni
Grafika: MOSiR Bystrzyca Facebook

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments