Lublin: Studenci zatrudnieni do pomocy w szpitalach

Studenci z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie zgłaszają się do pracy w zwalczaniu epidemii koronawirusa. Już 273 osoby wyraziły chęć do pracy. Oczywiście za przepracowane godziny otrzymają wynagrodzenie.

Minister zdrowia zaapelował o pomoc studentów medycyny. Wszystko to aby wspomóc innych pracowników szpitali, także żeby poprawić pogarszającą się sytuację epidemiologiczną. Liczba pacjentów zarażonych wirusem COVID-19 stale rośnie, więc zapotrzebowanie na personel medyczny również.

„Po ogłoszeniu apelu ministra, w ciągu kilku godzin w sobotę zgłosiło się 150 osób. Aktualnie jest ich 273. Nabór trwa” – poinformował Wojciech Brakowiecki, rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
„Apel jest adresowany przede wszystkim do studentów 5. i 6. roku, a także doktorantów” – dodał.

REKLAMA

Uczelnia na swojej stronie internetowej dodała komunikat informujący, że:
„osoby, które wezmą udział w udzieleniu świadczeń zdrowotnych w zakresie epidemicznym, będą wykonywać czynności dostosowane do poziomu wiedzy i umiejętności pod bezpośrednim nadzorem osoby posiadającej uprawnienia do wykonywania zawodu medycznego”.

Osoby, które zdecydują się na pracę otrzymają zasłużone wynagrodzenie.
„Zgodnie z informacjami z Ministerstwa, przysługuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości nie niższej niż 200 proc. przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy” – tłumaczy rzecznik uczelni.

Ponadto, czas pracy zostanie potraktowany jako udział w części zajęć lub zajęciach praktycznych i praktykach zawodowych. Aby zgłosić się do tej akcji, należy wypełnić formularz dostępny na stronie Uniwersytetu Medycznego. Do formularza należy dołączyć skan własnoręcznie podpisanego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Ewentualne pytania można kierować na adres e-mail: pomoc.szczepienie.studenci@umlub.pl.

Źródło: dziennikwschodni.pl, umlub.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments