Lublin: ukradł biżuterię wartą 100 tysięcy złotych

Parę dni temu odnaleziono 37-letniego sprawcę kradzieży biżuterii. Był poszukiwany od lutego. Przestępstwo miał bardzo dokładnie zaplanowane, ale teraz grozi mu do 8 lat więzienia.

Sprawcą przestępstwa był Tomasz P. pochodzący z Warszawy. Kradzieży dokonał na początku lutego tego roku, a wszystko było bardzo dobrze przemyślane. Komendant Kamil Gołębiowski, rzecznik KMP w Lublinie poinformował, że: „Łupem oszusta padły m.in. złote pierścionki z brylantami, obrączki, kolczyki oraz bransoletki o łącznej wartości blisko 100 tysięcy złotych”

Tomasz P. podczas akcji przebrał się za kuriera, który rzekomo miał dostarczyć towar do firmy jubilerskiej. Dodatkowo wynajął samochód dostawczy i wyposażył się w terminal, jaki używają na co dzień kurierzy, żeby być jeszcze bardziej wiarygodnym. Wszystko udało mu się bez problemu, do momentu… O zaistniałej sytuacji dowiedziano się po dwóch godzinach, gdy do firmy zgłosił się prawdziwy kurier.

REKLAMA

Okazało się, że sprawca ma do odsiedzenia roczny wyrok i jest poszukiwany. Teraz został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Źródło: dziennikwschodni.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments