Lublin: wypoczynek na miejskiej plaży nad Bystrzycą. Od kiedy?

Miasto zleci zaprojektowanie miejskiej plaży nad Bystrzycą. Na miejscu, oprócz stanowisk do leżakowania, będą się znajdować także inne atrakcje w tym między innymi lokale gastronomiczne oraz boisko. Rozpoczęcie tej inwestycji jest zaplanowane na dosyć daleką przyszłość

Plaża nad rzeka ma powstać opodal osiedla Łąkowa, czyli przy ulicy Medalionów. Władze Lublina zleciły wykonanie projektu plaży. Obiekt zajmie obszar liczący około 6,2 ha. To mniej więcej połowa powierzchni Ogrodu Saskiego. Na terenie plaży znajdziemy różne atrakcje.

W dokumentacji plaży osiedlowej ujęta zostanie m.in. budowa parkingu przy os. Łąkowa, punktu gastronomicznego, miejsc do leżakowania na trawiastej plaży, boiska do siatkówki plażowej, miejsca zabaw, podestu oraz kładki

wymienia Monika Głazik z biura prasowego Ratusza.

Prezydent Lublina zarezerwował 350 tysięcy złotych w miejskiej kasie w celu sporządzenia niezbędnych projektów, które są nazywane przez urzędników „dokumentacją przyszłościową”. Takie określenie oznacza, że realizacja projektu nie odbędzie się prędko. Projekt trafi „na półkę”, gdzie będzie czekać, aż pojawi się szansa na zdobycie przez miasto funduszów na urządzenie tego miejsca. Posiadanie takiej dokumentacji jest konieczne, by w przyszłości aplikować o dofinansowanie ze środków zewnętrznych – potwierdza Głazik.

REKLAMA

Zapowiadana przez miasto plaża jest jedną z części planowanego ponad 70-hektarowego parku Nadrzecznego w dolinie Bystrzycy pomiędzy mostem przy Janowskiej a mostem przy Żeglarskiej. Na ten moment gotowa jest tylko koncepcja tego parku. Mają w nim powstać m.in. ścieżki spacerowe, rowerowe i dydaktyczne, a do atrakcji możemy zaliczyć ruiny młyna, obok których ma powstać scena. Wszystko ma być połączone z istniejącą zielenią i ma umilić obcowanie z przyrodą, a przynajmniej taki jest koncept.

Źródło: dziennikwschodni.pl
fot. dziennikwschodni.pl / Maciej Kaczanowski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments