Obchody Dnia Flagi RP i Trzeciego Maja w Lublinie

Na początku maja cała Polska obchodzi dwa wyjątkowe dla ojczyzny święta. 2 i 3 maja – Dzień Flagi RP i rocznica uchwalenia konstytucji 3 Maja. W Lublinie szykują się specjalne uroczystości związane z obchodami tych dni. Ponadto miasto pokaże się w narodowych kolorach – podświetlona zostanie Arena Lublin i Ratusz lubelski.

Za niedługo cała wszystkie polskie miasta będą obchodzić święta w dniach 2 i 3 maja. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Lublinie od godziny 19.00 lubelski Ratusz i Arena Lublin zostaną podświetlone w barwy biało-czerwone. Podobnie jak w poprzednim roku, ze względu na stan epidemii, obchody będą miały skromniejszą oprawę niż zwykle.

2 maja obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej rozpoczną się o godz. 11.00 przed Lubelskim Urzędem Wojewódzkim (ul. Spokojna 4). Odbędzie się tam uroczyste przekazanie flagi RP pocztowi flagowemu i przy dźwiękach hymnu państwowego wzniesienie flagi na szczyt masztu. Po krótkim koncercie orkiestry wojskowej uroczystość przeniesie się przed gmach Ratusza (plac Łokietka 1). Tam o godz. 11.45 flaga Rzeczypospolitej Polskiej zostanie podniesiona na maszt na balkonie.

REKLAMA

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja rozpoczną się o godz. 10.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w Archikatedrze Lubelskiej. Potem o godz. 11.30 na Placu Litewskim odbędą się uroczystości 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przyjmą one formę apelu pamięci z udziałem wojskowej kompanii honorowej. Po hymnie, salwach, złożeniu wieńców przed pomnikiem Konstytucji 3 Maja zostanie odegrany koncert w wykonaniu orkiestry wojskowej.

Źródło: UM Lublin

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments