Prawie milion złotych zostało wydane na koncert.

Najwyższa Izba Kontroli postawiła zarzuty MOSiR-owi takie jak niegospodarność, niedozwolona działalność, błędne decyzje. Zorganizowali oni błędnie koncert grupy The Cranberries. Stracili oni między innym na organizacji koncertów, płacili też za przeglądy obiektu.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji stracił niespełna milion złotych na organizacji koncertu grupy The Cranberries. Odbył on się na stadionie Arena Lublin. To jeden z zarzutów, które są stawiane ośrodkowi za tego typu zgromadzenie przez NIK. Z raportu można dowiedzieć się, że MOSiR od początku spodziewał się, że będzie musiało dużo dopłacić.

Przypuszczano, że będzie trzeba dodatkowo wydać 257 tysięcy złotych.

REKLAMA

– Decyzja o organizacji koncertu była podjęta w 2015 r., na rok przed wydarzeniem, przez ówczesny zarząd spółki, który złożył ofertę występu w Lublinie, a zespół tę ofertę zaakceptował .Złożenie oferty było zobowiązaniem do zawarcia umowy. Na rynku muzycznym to powszechna praktyka.- wypowiadał się rzecznik MOSiR, Miłosz Bednarczyk.

MOSiR to najbardziej niegospodarna spółka w Lublinie. Z każdym rokiem sytuacja się pogarsza. W 2018 roku stracili 5,4 miliona ,a 2019 zakończył się stratą 8,4 mln.

Według NIK niepotrzebnie zostało wydane 180 tysięcy na rozrywki pracowników (43 000 na spotkania świąteczne i 137 000 na wyjazdy integracyjne). – Działania zmierzające do utrzymania poprawnych stosunków między pracownikami są korzystne dla pracodawcy –wypowiada się ich rzecznik

Ośrodek korzystał z różnych firm w ramach przeglądów i konserwacji, gdy mógł skorzystać z gwarancji. Dzięki temu mieliby to za darmo, zamiast płacić.

– Zastosowanie się do wniosku NIK skutkowałoby wzrostem wynagrodzeń członków zarządów spółek, co w obecnej sytuacji z uwagi na skutki wywołane epidemią COVID-19 jest zdecydowanie niewłaściwe. Wprowadzanie dodatkowego wynagrodzenia i wiązanie go z celami, których wykonanie w obecnych warunkach jest uzależnione w dużej mierze od czynników zewnętrznych, nie zasługuje naszym zdaniem na uwzględnienie.- odnosi się do tego rzeczniczka prezydenta Lublina, Katarzyna Duma.

Źródło: https://www.dziennikwschodni.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments