Przeznaczono 4,5 mln złotych ze środków unijnych na edukację przedszkolną w woj. lubelskim

Dzisiaj (30.03) zostały podpisane nowe umowy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Na rozwój edukacji przedszkolnej na terenie całego województwa lubelskiego przeznaczono kwotę ponad 4,5 miliona złotych.

Według marszałka województwa lubelskiego – Jarosława Stawiarskiego – żłobki i przedszkola posiadają bardzo wysoką skalę potrzeb. Poinformował o sytuacji:

„Nasze społeczeństwo chce pracować, ale żeby mogło pracować, to ktoś musi się opiekować dzieciakami i maluszkami, stąd to wielkie zapotrzebowanie. Jest jeszcze dużo do zrobienia, a pieniądze unijne służą do zmniejszania dysproporcji, dzięki nim mamy coraz więcej miejsc dla naszych dzieciaków.” -Jarosław Stawiarski

REKLAMA

Wójt gminy Strzyżewice – Barbara Zdybel – poinformowała o otrzymanym dofinansowaniu w wysokości 1,3 mln złotych. Jak podkreśliła: „dla nas to duże wsparcie”.

„To zwiększa możliwość dostępu dzieci, właśnie z terenu gminy wiejskiej, jaką jest gmina Strzyżewice, do edukacji przedszkolnej. Dodatkowo projekt zakłada doposażenie placu zabaw, zakupienie dodatkowego wyposażenia multimedialnego, informatycznego i, dodatkowo jeszcze, szkolenie nauczycieli.” – dodała Barbara Zdybel.

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dodatkowe środki otrzyma również gmina Ryki i Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Źródło: Radio.lublin.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments