Szczepienie przywilejem na koncertach.

Radne klubu prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka wystąpiły z propozycją dodania przywilejów dla osób, które się zaszczepiły. Twierdzą, że pomoże to także w promocji Lublina. Tych osób nie wliczałoby się do limitu na koncertach. Aby mieć taką możliwość trzeba by było mieć papier potwierdzający przyjęcie szczepionki.

Rząd stopniowo zmniejsza obostrzenia. Już od minionej soboty nie ma obowiązku noszenia maseczki na świeżym powietrzu. Jest też możliwe siedzenie w ogródkach kawiarni czy restauracji. Skutkiem są ogromne tłumy na ulicach.

W ramach akcji „Gramy! Rozkręcamy lubelską kulturę” obecni na placu Litewskim mogli oglądać spektakle. Jednak przestrzeń była wyznaczona za pomącą barierek i ograniczały też one liczbę osób.

REKLAMA

Biletem wstępu są certyfikaty szczepienia

Z dnia na dzień będzie wzrastać liczba koncertów i innych rozrywek. Maja Zaborowska i Monika Kwiatkowska- radne klubu Krzysztofa Żuka zasugerowały coś właśnie na temat takich atrakcji. Sądzą, że jest to możliwość dorobku dla hotelów oraz restauracji. Rozwiązaniem mają być masowe szczepienia.

– Wobec szerokiego dostępu do szczepień ochronnych zwracamy się o niewliczanie do limitu uczestników osób zaszczepionych i umożliwienie im swobodnego udziału w tegorocznych imprezach organizowanych przez miasto. Chciałybyśmy, żeby certyfikat szczepienia stał się niejako biletem wstępu do kulturalnego życia naszego miasta. – możemy znaleźć w interpelacji.

Zaznaczają, że każdemu zależy na rozważnej i bezpiecznej zabawie. Sądzą, że tego typu działanie będzie mogło w pewien sposób wypromować ich miasto.

– Zwracamy się o podjęcie działań mających na celu wypracowanie szczegółowych rozwiązań, które pogodzą aktualne przepisy prawa z naszą intencją – wypowiadają się radne.

Źródło: https://wiadomosci.onet.pl/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments