W Lublinie powstaną nowe trasy rowerowe

Wzdłuż al. Solidarności i przejazdu przez ul. Prusa miasto zobowiązało się do zbudowania tras rowerowych. Został już ogłoszony przetarg na budowę dróg przez Zarząd Dróg i Mostów.

Droga rowerowa wzdłuż al. Solidarności ma biec od wjazdu na teren PZMot do ul. Prusa. O jej budowę upomnieli się sami rowerzyści, którzy zgłosili tę inwestycję do budżetu obywatelskiego. W piątek Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na prace budowlane.

– Zadanie będzie realizowane wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym, który na tym samym odcinku planował przebudować chodnik. Na tę okoliczność podpisano porozumienie o współpracy – informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. – Całe zadanie zakłada wykonanie ok. 180 m chodnika, ścieżki rowerowej o długości ok. 260 m oraz przejazdu dla rowerów przez ul. Prusa, co wiąże się z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu.

REKLAMA

Tyle samo ma trwać budowa opisywanego przez nas kilka dni temu łącznika ul. Cukrowniczej z betonowym jazem na Bystrzycy i bulwarem na drugim jej brzegu. Trasa ma się składać z chodnika oraz drogi rowerowej. Również ta inwestycja będzie efektem budżetu obywatelskiego. Przetarg na jej wykonanie ogłoszony został w środę.

źródło: dziennikwschodni.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments