W Lublinie zostaną utworzone nowe drogi rowerowe

Ratusz utworzy nowe drogi rowerowe wzdłuż al. Solidarności i przejazd przez ul. Prusa. Zarząd Dróg i Mostów ogłosił już przetarg na wykonanie tych prac. Tego lata ma zostać zamówiony projekt trasy rowerowej wzdłuż dosyć długiego odcinka al. Warszawskiej.

Ścieżka rowerowa wzdłuż al. Solidarności powstanie od wjazdu an teren PZMot i pobiegnie aż do ul. Prusa. Projekt tej drogi został zgłoszony do budżetu obywatelskiego przez lokalnych rowerzystów. Z powodzeniem ta inwestycja przeszła przez głosowanie. W piątek Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na prace budowlane.

– Zadanie będzie realizowane wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym, który na tym samym odcinku planował przebudować chodnik. Na tę okoliczność podpisano porozumienie o współpracy. Całe zadanie zakłada wykonanie ok. 180 m chodnika, ścieżki rowerowej o długości ok. 260 m oraz przejazdu dla rowerów przez ul. Prusa, co wiąże się z przebudową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu.

informuje Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza

Wszystkie roboty mają zostać wykonane w ciągu 4 miesięcy od momentu podpisania umowy z wykonawcą, który zostanie wybrany w przetargu. Taką samą ilość czasu zajmie budowa łącznika ul. Cukrowniczej z betonowym jazem na Bystrzycy i bulwarem na drugim jej brzegu. Na trasie ma się znaleźć chodnik i droga rowerowa. Jest to kolejny projekt wynikający z budżetu obywatelskiego.

REKLAMA

W planie jest również następny rowerowy projekt wywalczony przez samych mieszkańców. Do dzisiaj Zarząd Dróg i Mostów będzie czekać na oferty firm, które będą zainteresowane kontraktem na zaprojektowanie drogi rowerowej wzdłuż al. Warszawskiej. – Od ronda Honorowych Krwiodawców do skansenu – podkreśla Góźdź. Poza projektem ma również powsatać odcinek drogi rowerowej, niestety tylko tak długi na jaki starczy pieniędzy.

Źródło: dziennikwschodni.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments