Wielkanocne śniadanie dla studentów UMCS w Lublinie

Na jeden dzień przed Wielkanocą studenci z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (UMCS) w Lublinie otrzymają posiłki na Śniadanie Wielkanocne. Pakiety otrzymają te osoby, które z powodu epidemii koronawirusa nie mają możliwości powrotu do domu na święta i zostaną w akademikach.

„Z pakietów będą mogli skorzystać studenci, którzy z powodu pandemii oraz dużych odległości od swoich domów nie będą w stanie spędzić okresu świątecznego z najbliższymi. Warto zaznaczyć, że większość studentów pozostających w akademikach UMCS to osoby innych narodowości. Pamiętamy o nich także w okresie przerwy świątecznej i chcemy podarować domowy posiłek przygotowany na tę okoliczność” – powiedziała w czwartek Magdalena Drwal z Centrum Prasowego UMCS.

W sumie zostanie przygotowanych 700 zestawów wielkanocnych. W skład świątecznego śniadania będą wchodzić przykładowo: żurek świąteczny, jajka i świeże pieczywo. Posiłki zostaną przygotowane przez pracowników akademickiej stołówki „Trójka”.

REKLAMA

Jak zapowiedziano studenci otrzymają posiłki dzień przed świętami – w Wielką Sobotę. Dostarczać je będzie współpracujące z uczelnią Stowarzyszenie Legia Akademicka UMCS.

O południowej porze w Wielkanoc zaplanowano też świąteczne spotkanie online, w czasie którego studenci będą mogli porozmawiać m.in. z prorektorem ds. studentów i jakości kształcenia UMCS prof. Dorotą Kołodyńską oraz pełnomocnikiem rektora UMCS ds. umiędzynarodowienia kształcenia dr Eweliną Panas, a także przedstawicielem samorządu studentów UMCS Maciejem Cieciorą.

Źródło: naukawpolsce.pap.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments