Zebranie organizatorów kolonii dla dzieci rolników z Lublina

W Lublinie miała miejsce narada organizatorów kolonii dla dzieci rolników. Zebranie zorganizowane zostało przez Związek Zawodowy Rolnictwa i Obszarów Wiejskich „Regiony”. Zeszłoroczne kolonie nie mogły się odbyć, a jak będzie w tym roku?

Rok temu kolonie nie mogły się odbyć ze względu na epidemie koronawirusa. Natomiast w tym roku kolonie dla dzieci rolników odbędą się, a młodzi będą mogli wybrać się nad morze lub w góry. Grupy młodzieży nad morzem spędzą czas w Mikoszowie, Stegnach i Łazach, a w górach będą mogli pojechać do Zakopanego i Białego Dunajca.

– Mamy opracowany ramowy program wypoczynku. Wraz z kierownictwem wychowawcy, wykwalifikowana kadra pedagogów ustalają na bieżąco terminy wycieczek, zarówno pieszych jak i wyjazdowych. Oczywiście są to nie tylko wycieczki w góry, ale i dodatkowe atrakcje, jak wyjazdy do aquaparków, zabawy na świeżym powietrzu, konkursy z zasad BHO, ogólnie pojętej wiedzy o rolnictwie, zakończone nagrodami, jakieś karaoke, występy.

mówi sekretarz związku i koordynator na województwo lubelskie, Monika Głowacka

W celu sfinansowania kolonii rodzice dzieci będą mogli skorzystać z dopłaty z KRUS-u lub z bonu turystycznego. Możliwe, że uda się skorzystać z obu tych możliwości jednocześnie, co pozwoli na wyjazd bez dodatkowych dopłat. Pierwszy turnus kolonii odbędzie się 28 czerwca i potrwa 8 dni. Informacje o wyjazdach można znaleźć na stronie zzregiony.pl.

REKLAMA

Źródło: radio.lublin.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments