Kradzież alkoholi i perfum wartych 7 tysięcy złotych.

Policjanci z Kraśnika zatrzymali dwóch sprawców kradzieży – byli to 28 i 35 latek z powiatu biłgorajskiego . Celem ich kradzieży były głównie markowe alkohole i perfumy. Obaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem, a jeden z nich odpowie w warunkach recydywy.

W ostatnim czasie na terenie Kraśnika doszło do wielu kradzieży. Policja z tamtego rejonu zajęła się sprawą i w trakcie śledztwa wytypowali osoby, które podejrzewali. Parę dni temu zauważyli samochód, którym mieli poruszać się sprawcy przestępstwa i zatrzymali go do kontroli. W bagażniku volkswagena znajdowały się pochodzące z kradzieży butelki whisky oraz markowe perfumy.

Siedzący w samochodzie mężczyźni zostali zatrzymani. Ustalono również, że byli oni sprawcami innych kradzieży z przeszłości w rejonie. Inne incydenty jakich dokonali miały miejsce na terenie powiatu świdnickiego, janowskiego, biłgorajskiego czy stalowowolskiego. Łupem sprawców były głównie markowe alkohole i perfumy. Straty wyliczono na ponad siedem tysięcy złotych.

REKLAMA

„Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu, ponadto za działanie w warunkach recydywy a także z racji uczynienia sobie z procederu stałego źródła dochodu sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przypisane sprawcy przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.” – informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko na stronie lubelskiej policji

Źródło: lubelska.policja.gov.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments