Lublin – budowa zjazdu do nowego dworca. Zmiany w ruchu drogowym.

Budowa zjazdu do nowego Dworca Metropolitalnego w Lublinie spowoduje warunkowe ograniczania ruchu w okolicy Targów Lublin na al. Piłsudskiego. Zmiany mają obowiązywać od najbliższego czwartku do sierpnia.

Trwa stawianie nowej drogi równoległej do ul. Lubelskiego Lipca ’80. Droga zacznie się na skrzyżowaniu z al. Piłsudskiego i skończy na rondzie przed Targami Lublin, które aktualnie służą jako szpital tymczasowy. Budowa ma się zakończyć jesienią.

Na al. Piłsudskiego z dwóch pasów ruchu ma zostać jeden. Jezdnia z strony targów zostanie zmniejszona. Na tą zmianę powinni zwrócić uwagę kierowcy chcący przejechać w kierunku skrzyżowania z ulicą Lubelskiego Lipca ’80. Czasowa zmiana organizacji ruchu nie wpłynie na lokalizację istniejących przystanków komunikacji zbiorowej.

REKLAMA

Chodnik i droga rowerowa wzdłuż alei Piłsudskiego po stronie Targów Lublin zostaną zamknięte. Przystanek komunikacji obsługujący autobusy linii 11, 20 i 30 oraz trolejbusy linii 151 i 155 ma nadal funkcjonować. „Osoby wysiadające na tym przystanku będą musiały się nieco cofnąć do przejścia dla pieszych i przejść nim na drugą stronę al. Piłsudskiego” – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. Dla niektórych lepszą i wygodniejszą opcją może okazać się wysiadka na kolejnym przystanku.

Jak zapowiada Urząd Miasta – nastąpi zamknięcie paru dróg będących na terenie Targów. Nie będzie możliwy dojazd od ul. Dworcowej i od ronda. Jedyną opcją stanie się tymczasowy zjazd znajdujący się na al. Piłsudskiego. Należy pamiętać, że zjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów jadących aleją od strony stacji paliw. Kierowcy poruszający się od strony pl. Bychawskiego, mają możliwość zawrócenia na stacji Orlen.

Źródło: Dziennikwschodni.

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments