Lublin: nowy biurowiec dla Urzędu Miasta. Ile będzie kosztować budowa?

Sprawa budowy biurowca dla Urzędu Miasta, który powstanie przy ul. Leszczyńskiego 20, ciągnie się od 3 listopada ubiegłego roku. Wszystko to przez przesuwanie terminu na składanie ofert. Firmy chętne do współpracy wciąż proszą o przesunięcie terminu, lecz ratusz nie wyraża zgody. Aktualnym obowiązującym terminem jest 23 marca.

Miejsce budowy nowego biurowca jest pod adresem starego. Zostanie on wyburzony przez firmę, która ostatecznie zajmie się całą sprawą. Do zadań firmy budowlanej będzie należeć bezpieczna rozbiórka, zaprojektowanie budynku nowego biurowca i jego wybudowanie. Szacuje się, że całkowity koszt tych działań może dobić do 80 milionów złotych.

Planowaną datą ukończenia budowy biurowca dla Urzędu Miasta jest wrzesień 2023 roku.

REKLAMA

W nowym budynku swoje miejsce znajdą wydziały odpowiedzialne za: architekturę, geodezję, planowanie przestrzenne, ochronę środowiska, a także gospodarkę komunalną, zieleń, zabytki, czy też fundusze unijne i gospodarowanie miejskim majątkiem.

Budynek będzie wyposażony w dwie sale konferencyjne z pełnym wyposażeniem na dwóch ostatnich piętrach. Od stron wejścia do biurowca ma się znaleźć wjazd do parkingu podziemnego. Będzie on dostępny dla urzędników, lecz liczba miejsc parkingowych będzie bardzo mała, bo około 60. Nie każdy urzędnik będzie miał dostęp do parkingu, gdyż w budynku będzie pracować ich około 570. Interesanci nie będą mogli korzystać z parkingu.

Źródło: dziennikwschodni

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments