Lublin. Wyciek szkodliwej substancji w wielkim magazynie

Duży pojemnik z chemiczną cieszą został uszkodzony przez wózek widłowy. Jeden z pracowników magazynu został zabrany do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek wieczorem w hali magazynowej przy ul. Józefa Franczaka w Lublinie. Mowa o terenie Panattoni Park, czyli kompleksie magazynowym.

Doszło tam do wycieku substancji niebezpiecznej. – W wyniku rozpoznania stwierdzono, że podczas transportu towarów wózkiem widłowym uszkodzono zbiornik o pojemości 1000 l zawierający ciecz o numerze UN1760-posiadającą właściwości żrące, toksyczne oraz szkodliwe dla środowiska – podaje straż pożarna, która od została wezwana na miejsce.

REKLAMA

– Cztery osoby przebywające w hali podczas zdarzenia ewakuowały się na zewnątrz przed przybyciem strażaków. Jeden z mężczyzn zgłosił złe samopoczucie i został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala – informują strażacy.

Straż pożarna podała również, że z pojemnika wyciekło ok. 600 litrów substancji tworząc rozlewisko o powierzchni ok. 120 m wk.

źródło : dziennikwschodni.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments