Powrót rowerów miejskich w Lublinie? Jeszcze trzeba na to długo poczekać

Wczoraj miało dojść do otwarcia ofert na powtórnym przetargu na obsługę Lubelskiego Roweru Miejskiego. Władze miasta przesunęły termin ze względu na wątpliwości i sugestie zainteresowanych firm.

Podczas pierwszego przetargu nie było żadnych ofert od firm, które miałby zająć się rowerami miejskimi w Lublinie. Urząd Miasta przesunął więc termin składania ofert z nowymi warunkami do 16 marca. Przez napływające pytania i sugestie, na które miasto musi odpowiedzieć termin został przesunięty po raz kolejny. Tym razem termin jest do 24 marca.

„Wpłynęło około 60 pytań” – informuje nas Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza. Pewne jest, że przesunięcie daty jest związane z wiadomościami od firm chętnych na współpracę.

REKLAMA

Kiedy będziemy mogli zacząć korzystać z Lubelskiego Roweru Miejskiego? Przy pierwszym, nieudanym przetargu organy miasta zakładały, że jednoślady będą dostępne od 1 kwietnia. Teraz mówi się nawet o przełomie maja i czerwca.

Rowery będą dostępne za opłatą. Opłata będzie za pojedyncze przejazdy lub jako taryfa godzinowa. Posiadacze Lubelskiej Karty Miejskiej mają płacić tylko połowę stawek określonych w cenniku.

Źródło: Dziennikwschodni

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grażyna
Grażyna
2 lat temu

Nie umiem się doczekać