Lubelskie: stary urząd zamieni się w Centrum Kultury

Stary, ponad 100-letni budynek pierwszego Urzędu Gminy Wólka po przebudowie stanie się Centrum Kultury. Koszt przebudowy wynosi ponad 1,8 miliona złotych.

Budynek nazywany przez lokalnych mieszkańców „kurnikiem” powoli szykuje się na zmiany. Przeszedł on już swoje, bo np. podczas I wojny spłonął dach podpalony przez wycofujące się wojska rosyjskie. Po swojej ponad 100-letniej służbie w 1989 roku Tadeusz Małaj, ówczesny wójt, podjął decyzje o budowie nowej siedziby władz gminy.

Teraz powstanie Centrum Kultury. To dobre posunięcie, które dużo wniesie do codzienności mieszkańców.

REKLAMA

„Będzie to miejsce umożliwiające aktywny udział mieszkańców w odbieraniu, ale i tworzeniu w kultury. Nasi mieszkańcy będą mogli się tu spotkać, zintegrować, wypożyczyć dobrą książkę, skorzystać z różnorodnej tematyki szkoleń, warsztatów, wystaw, bądź też imprez artystycznych oraz kulturalno-edukacyjnych” – przedstawia plany Edwin Gortat, wójt gminy Wólka.

Całość będzie kosztować ponad 1,8 mln zł. Gmina otrzymała pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Resztę kwoty wyłoży z budżetu własnego. Termin zakończenia prac budowlanych planowany jest na koniec tego roku. W 2022 roku pozostanie już tylko do zrealizowania aranżacja wnętrz, zakup wyposażenia.

Źródło: dziennikwschodni
Grafika: UG Wólka

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments