11 – latka uratowała babcię wyprowadzając ją z płonącego domu.

W województwie lubelskim, w gminie Dzierzkowice doszło do pożaru w środę. 11 – letnia dziewczyna zauważyła dym i szybko zareagowała. Dom został całkowicie spalony, ale nikt nie odniósł obrażeń.

W domu podczas zdarzenia – według ustaleń policji – przebywała 11 – latka wraz z babcią. Gdy odpowiednie służby dojechały na miejsce dom był cały w ogniu. Pożar próbowało opanować kilka zastępów straży pożarnej.

Jak informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku- „W pewnym momencie dziewczynka zauważyła dym w mieszkaniu. Zadzwoniła do mamy, a ta poleciła 11-letniej córce, aby wyprowadziła 66-letnią babcię na zewnątrz i wyszła razem z nią

REKLAMA

Pomoc wezwała matka dziewczynki, gaszenie budynku trwało kilka godzin, lecz „Niestety z domu niewiele dało się uratować. Straty są bardzo duże” – dodał aspirant Cieliczko. Rodzina straciła swój dom, ale władze samorządowe zajęły się ofiarami pożaru.

Prawdopodobnie powodem wzniecenia się ognia była awaria instalacji elektrycznej wewnątrz domu. „Dokładne okoliczności wyjaśnią się przy okazji oględzin policyjnych śledczych z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa” – poinformował Paweł Cieliczko.

Źródło: Portalsamorządowy

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments