Ulica Jana Kasprowicza w Lublinie


Ulica Jana Kasprowicza w Lublinie to interesujący element układu komunikacyjnego wschodnich obrzeży tego miasta. Rozpoczyna swój bieg od ul. Mełgiewskiej, a kończy w złączeniu z ul. Turystyczną. Ulica ta jest wyposażona w po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, co sprzyja jej funkcjonalności i przystosowaniu do lokalnego ruchu drogowego.

Oświetlenie uliczne jest częściowo zainstalowane, co wpływa na komfort podróżowania po zmroku oraz zwiększa bezpieczeństwo użytkowników dróg. Ulica znajduje się w dzielnicy Hajdów-Zadębie, co czyni ją częścią ważnej infrastruktury transportowej w tym obszarze Lublina.

Cała okolica, w której zlokalizowana jest ulica, oferuje szereg udogodnień oraz dostęp do istotnych punktów w mieście, zwłaszcza dla mieszkańców tej dzielnicy.

Przebieg

Ulica Jana Kasprowicza ma swój początek w dwóch punktach, które znajdują się przy ul. Mełgiewskiej. Z tej lokalizacji następuje kontynuacja przez ul. Antoniny Grygowej, gdzie ulica prowadzi wzdłuż wewnętrznej drogi polnej, administrowanej przez Urząd Miasta Lublin, aż do torów kolejowych. Po przejechaniu 100 metrów w kierunku wschodnim, za skrzyżowaniem z ul. Grygowej, znajduje się asfaltowa droga, która przechodzi przez tory kolejowe obsługujące linie 7 oraz 67.

Ta część Kasprowicza zbiega się z ul. Heleny Dziubińskiej, która z kolei łączy ją z główną częścią ulicy. Właściwa część ulicy rozpoczyna się jako droga polna, przy ul. Hajdowskiej, a już po 160 metrach dołącza do niej ul. Dziubińskiej. Na tym odcinku nawierzchnia staje się asfaltowa. Kolejne 100 metrów dalej, w ulice wkracza z prawej strony ulica Bławatkowa, a po dalszych 500 metrach Kasprowicza krzyżuje się z ul. Zadębie, gdzie skrzyżowanie jest przesunięte w osi. Do ul. Jana Kasprowicza dołącza również ulica Jarmarczna, z prawej strony.

Cała ulica kończy swój bieg, włączając się w ul. Turystyczną. Na wspomnianym skrzyżowaniu zainstalowana jest sygnalizacja świetlna, co zapewnia płynność ruchu oraz bezpieczeństwo.

Zabudowa

W okolicy ulicy Jana Kasprowicza można zaobserwować zróżnicowaną zabudowę, która składa się zarówno z budynków mieszkalnych, jak i obiektów świadczących różnorodne usługi.

W tej lokalizacji znajduje się również Szkoła Podstawowa nr 48, która przyciąga uczniów z pobliskich rejonów.

Komunikacja miejska

Ulica Jana Kasprowicza w Lublinie nie jest objęta obsługą przez lokalny system komunikacji miejskiej.

Jeśli potrzebujesz skorzystać z transportu publicznego, najbliższy przystanek znajduje się przy ul. Turystycznej i nosi nazwę Kasprowicza.

Przypisy

  1. STATUT DZIELNICY HAJDÓW-ZADĘBIE. Miasto Lublin. [dostęp 07.09.2019 r.]

Oceń: Ulica Jana Kasprowicza w Lublinie

Średnia ocena:4.76 Liczba ocen:11