UWAGA! Dołącz do nowej grupy Lublin - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Waldemar Malicki


Waldemar Malicki, urodzony 3 października 1958 roku w Lublinie, jest znanym polskim pianistą oraz utalentowanym satyrykiem.

Jego prace artystyczne łączą muzykę z dowcipem, co czyni go postacią niezwykle barwną i wszechstronną na polskiej scenie kulturalnej.

Życiorys

Waldemar Malicki, urodzony w Lublinie, rozpoczął swoją edukację w V Liceum Ogólnokształcącym, gdzie uczęszczał do klasy o profilu humanistycznym. W 1982 roku zrealizował swoje marzenia zdobywając dyplom Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Artysta ma na swoim koncie 38 płyt oraz trzy prestiżowe nagrody Fryderyki, które odzwierciedlają jego talent i wkład w polską muzykę. Jego obecność na scenach festiwali jest równie znacząca. Występował m.in. podczas Warszawskiej Jesieni, Wratislavia Cantans, oraz Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. Dodatkowo, jego talent można było podziwiać na Wakacyjnym Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju oraz Mazurskiej Nocy Kabaretowej w Mrągowie.

Malicki jest również założycielem kwintetu wykonującego utwory Astora Piazzolli i pełnił funkcję prezesa Towarzystwa im. Ignacego Jana Paderewskiego. Od kwietnia 2008 roku jest członkiem Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej, co świadczy o jego zaangażowaniu w rozwój kultury i sztuki w Polsce.

W latach 90. XX wieku, Waldemar Malicki współtworzył telewizyjny cykl dokumentalny pt. „Wszystko jest muzyką”, w którym z sukcesem pełnił rolę prowadzącego oraz autora scenariusza. Działania artysty obejmują również współpracę z Jackiem Kęcikiem oraz dyrygentem Bernardem Chmielarzem w ramach projektu Filharmonia Dowcipu. Projekt ten łączy muzykę orkiestrową z kabaretem, przynosząc nowe, świeże spojrzenie na klasyczną formę sztuki.

W 2009 roku Malicki nawiązał współpracę z Zenonem Laskowikiem i jego grupą Kabareciarnia, co zaowocowało serią wspólnych koncertów oraz programem emitowanym w TVP2, zatytułowanym „Laskowik & Malicki”.

Przypisy

  1. Laskowik & Malicki - Telewizja Polska SA. [dostęp 18.11.2009 r.]
  2. Filharmonia Dowcipu. [dostęp 18.11.2009 r.]

Oceń: Waldemar Malicki

Średnia ocena:4.93 Liczba ocen:8